Õigeusu kirikulaulu kontsert 11. septembril

Tartu Pühade Aleksandrite kogudus tähistab kontserdiga oma kiriku ajaloolist sündmust – kirikuhoone restaureerimistöödega alustamist.
Soovime koos teiega jagada meie rõõmu võimaluse üle säilitada ka järgnevatele põlvedele see kaunis kogu Eesti arhitektuuripildis unikaalne kirikuhoone.
Esitamisele tulevad eestikeelsed laulud õhtuteenistusest, suure paastu ja ülestõusmise ajast, liturgialt ning palved Jumalaemale.
Laulab Pühade Aleksandrite Õigeusu Koor, koori juhatab Terje Palli.
Eestikeelset õigeusu laulu on viljeldud juba üle 150 aasta. Kohe pärast osa Lõuna- ja Lääne-Eesti talurahva siirdumist õigeusku hakati kirikulaule tõlkima ja maakeeli ka laulma. Viisid olid muidugi need, mis tol ajal Vene kirikus kasutusel olid – vanadele viisidele oli Peeter I järgsel ajastul lisandunud tugev Lääne-Euroopa muusika mõju. Selline muusikastiil kestab praegugi, kuid alates 1980. aastatest on otsitud enam ka muistseid kirikuviise; vene viisidele lisaks on eestikeelseid laule seatud ka kreeka ja soome õigeusklike seas levinud meloodiatele.
Kontserdil kogutakse annetusi kiriku katuse remonditöödeks, selle heaks läheb ka piletitulu. Hoone, mis andis Tartu elanikele varju ja kaitset II maailmasõja pommitamiste ajal, peab nüüd püsimajäämiseks paluma remonditöödeks kogukonna panust. Kutsume Teid andma oma osa kauni hoone säilitamiseks ja teeme koos Karlova kaunimaks!

2. sept. 2022 | Uudised ja teated

Tunnuspilt

Kirikukoori esimene koosseis koos koorijuhiga aastal 2019