Ilus täiendus Karlova linnaruumis – Tartu Pühade Aleksandrite kiriku templipühal õnnistati sisse kiriku piirdeaed

Karlova linnaruum on saanud ilusa täienduse ja Karlova arhitektuuripärl, Tartu Pühade Aleksandrite kirik on nüüd paremini kaitstud vandaalitsemise eest. Pühapäeval, 30. augustil, tähistati kiriku 105. sünnipäeval piduliku piiskopliku liturgiaga Tartu Pühade Aleksandrite kiriku templipüha, õnnistati sisse kiriku uus äsjavalminud piirdeaed ja tänati aia valmimisele kaasa aidanud annetajaid.

Väikese koguduse pidupäeval oli kohal Tartu linnapea Urmas Klaas, ​Tartu piiskop Eelija ja lisaks veel kaheksa vaimulikku ning kutsutud külalised. Nende hulgas oli projekti koostaja arhitekt Tiina Tuul (Tuul OÜ) ja piirdeaia ehitaja Rossi Sepaäri OÜ esindajad. Kuid valmis sai kiriku aed ka tänu suurele hulgale headele annetajatele ja Tartu linna toetusele ning koguduse ettevõtlikkusele ja visadusele. Kokku kulus ettevõtmisele kolm aastat.

Koguduse poolt oli kirikuaias ühine pidulik eine tänuüritusest osavõtjatele. Kirikutrepil kõlasid pidupäeva külalistele keskaegsed pillid ja laul ansamblilt Musica Silentii, toitlustas Urve Köök OÜ.
Pidulikku sündmust 30. augustil pildistas Andrus Karpson.

1. sept. 2020 | Uudised ja teated

Tunnuspilt